5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z konkretnych za rok 2018 wynika, że liczba sklepów proponujących swoje wyroby online wzrosła o 34% w procesu ostatnich 5 lat. I na zbytu pojawiają się nowoczesne metody, które gwarantują zrobienie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki największym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy klimat i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według informacji z raportu KPMG na pytanie: “Dlaczego kupujemy w interesach internetowych?” 40% odpowiedzi prezentowało na oszczędność czasu. Obecnie każdemu spośród nas zależy na krótkim załatwieniu prostych myśli. Nie kochamy liczyć w fazach. Zakupy poprzez internet ułatwiają nam uniknięcie tłumów. Nie potrzebujemy denerwować się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dotrzeć w pojedyncze stanowisko. Zamiast tego zakładamy stronę internetową a wszystko liczymy na wyciągnięcie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, łatwo możemy pójść do różnego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam toż zupełnie mniej czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów z wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zdobyć nawet kilka sekund, co w interesach stacjonarnych daje się rzadko.
Wszystko w jedynym miejscu

Kolejnym powodem, który otrzymałeś wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu materiałów w jedynym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy dużo ofercie niż w galeriach handlowych. Możemy wpisać na kartę każdego sklepu i sprawdzać asortyment w dowolnym miejscu a czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym powodzeniem zajmuje się odzież oraz obuwie. Na różnym miejscu dostają się środki i pielęgnacji. Widać więc istnieć zaskoczeniem, jednak czynnik jest lekki. Mowa tu o cenach, które często różnią się z tych stacjonarnych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, obrazy i gry wideo. Dużo kobiet ma także ze sklepów internetowych w charakterze zamówienia mebli oraz wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych decyduje się na zakup poprzez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o jakim warto wspomnieć, jest szansę porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w sukcesie sklepów stacjonarnych ponadto będzie więc dodatkowe, lecz w takiej rzeczy musimy udać się co kilka do kilku miejsc. Z kolei korzystając z internetu, wystarczy wpisać na pojedynczą stronę, a każde niezbędne wiedze będą na wyciągnięcie ręki. Jak wtedy dodatkowe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Gdy chcemy wziąć z najkorzystniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wpisać na podobną platformę. Następnym ruchem będzie pasowanie interesującego nas produktu czy sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów wygodnych w pozostałych sklepach wraz z możliwością cenową, która wchodzi również cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z okazji.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne reklamy to dodatkowy powód, który w liczbie cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej daje się, że sprzedawcy proponują naszych użytkowników do korzystania z oferty internetowej przez duże promocje. Dzięki nim można zakupić produkt nawet do kilkudziesięciu procent mało niż w kolekcji stacjonarnej. Zdarza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 także masa innych. Bez wątpienia takie możliwości częściej można spotkać w budów niż stacjonarnie. Warto także wspomnieć, że żyją strony, które gromadzą w jedynym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze sporo czasu a pieniędzy.
Dostępność różnych form płatności

Warto także wspomnieć o dostępności różnych form płatności. Sklepy internetowe dają naszym użytkownikom skorzystanie z najoryginalniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” niewiele pań przyjmuje się na wygranie z bliskich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy nowe miejsca mają bardziej standardowe rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów ma z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Jeszcze więcej sklepów oferuje także płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Żyć widać są one mniej popularne wśród polskich konsumentów, ale nie odbiegają z innych skutecznością i siłą.

Na skutek wspomnijmy jeszcze o płatnościach z odroczonym terminie, które gwarantują zrobienie zakupów oraz opłacenie ich tylko po takim okresie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają również zrobienie zakupów na części. Możemy zyskać również z planów świadczonych przez sklepy, jak i firmie finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można również w współczesny system pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy każdy nowy cel.

Artykuł został wymyślony przez ekspertów z pozyczkowy-portal.pl.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments