8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

Prasówki

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Wszyscy wiemy, że brak ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie za obfitej kwot gazu oraz dieta uboga w czyny i warzywa nie wróżą nic ciekawego. Czynniki te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Istnieje a niemało przydatnych, i równocześnie efektywnych kroków pozwalających zapobiec tegoż zagrożenia.

kup traz

 

 

Poniżej opisujemy 8 owoców, jakie o jeść, aby uniknąć chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie bananów w kierunku zmniejszenia za wysokiego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki wysokiej zawartości potasu. Stwierdza się, że potas zwiększa odporność skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi zawartemu w bananach wysokie ciśnienie tętnicze mocno się obniży. Banany można spożywać jak oddzielną przekąskę lub uzupełnić je do jogurtu albo do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z ziołem miąższem zawierają potas, identycznie jak pomidory i banany. Mają też witaminę C, jaka tworzy jak przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden owoc kiwi zaspokaja 9% dziennego zlecenia na potas, 7% na magnez oraz 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie wyciągu z dwóch pomarańczy każdego dnia pewno wspomóc w obniżeniu ciśnienia tętniczego. Efekt w budowie obniżenia ciśnienia można zobaczyć po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu toż nadzwyczaj trwały owoc, jaki można zużywać na surowo czy dusić w kwestie soku. Całość z badań dowiodło, że picie filiżanki napoju z granatu chociaż raz dziennie przez cztery tygodnie pewno wspomóc w obniżeniu ciśnienia tętniczego.

Wyciąg z granatu że liczyć element zdrowego śniadania. Myśl jednak, żeby sprawdzić zawartość cukru, jeżeli kupisz gotowy sok. Dodatek cukru może stracić korzystny wpływ napoju na zdrowie.

Papaja

Ten tropikalny owoc obniżający ciśnienie ma kompletne rozwiązanie dla dziewczyn zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas natomiast drugi element o udowodnionym działaniu obniżającym ciśnienie u głów z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna małej liczbie brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zlecenia na potas, 3% na magnez oraz 1% na wapń.

Dla kobiet na wypłacie obniżającej ciśnienie dobrą alternatywą dla współczesnej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych rezultatów mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem wyniki można rozmrozić albo przygotować koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie zakończone w Finlandii wskazuje, że wysoka zawartość likopenu, czyli karotenoidu zawartego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie opisane w piśmie Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku od 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u głów z otwartym stopniem likopenu ograniczało się o 55%.

Arbuz

Arbuz ma sporą dawkę wody dzięki czemu dobrze przychodzi na jednostki z zwiększonym ciśnieniem farbie ewentualnie z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz że ponadto zapobiegać wzrostowi ciśnienia u głów z należytym ciśnieniem krwi.

Ponadto efekt ten liczy L-cytrulinę, która poprawia regulację ciśnienia tętniczego dodatkowo je ogranicza. Oprócz tego aminokwasy ujęte w owocach mogą hamować wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane wyciągi z bananów i warzyw. Albo jest piękno bowiem ważniejszego w mieszkaniu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments