Kamienne elewacje budynków - WebGlobal

Kamienne elewacje budynków

Artykuł Miesiąca

Kamienne elewacje budynków – Nowe domy mogą tworzyć różne kolory i style. Każdy dom wyróżniają zastosowane okna, użyty materiał, wielkość, ale może najbardziej reprezentacyjną częścią obiektu stanowi jego elewacja. W dzisiejszych czasach pewno być ona przeróżna. Od zwykłych popularnych tynków, przez cegły, aż po kamień elewacyjny. I ten obecnie ostatni przylega do najtrwalszych.

Nowe domy mogą tworzyć różne kolory i style. Każdy dom wyróżniają zastosowane okna, użyty materiał, wielkość, ale może najbardziej reprezentacyjną częścią obiektu stanowi jego elewacja. W dzisiejszych czasach pewno być ona przeróżna. Od zwykłych popularnych tynków, przez cegły, aż po kamień elewacyjny. I ten obecnie ostatni przylega do najtrwalszych.

 

kup teraz na allegro

Kamień naturalny na elewację

Do materiałów powszechnie używanych przy elewacjach należy granit. Przede pełnym stanowi zatem kamień bardzo trwały i mocny, dzięki czemu raz zastosowany przetrwa lata. Stanowi on nienasiąkliwy i mrozoodporny, więc pewno stanowić dokładnie wystawiony na funkcjonowanie deszczu i śniegu. Powierzchnia płytek granitowych jest mocna na ścieranie dodatkowo może dawać w różnej postaci. W relacji od swoich preferencji można zostać ją naturalną, wypolerować, wyszlifować. Pisze w pozostałych kolorach, np.: szarym, zielonym, czerwonym. Stosowany może stanowić nawet przy bardzo wymyślnych konstrukcjach budynków, bo stanowi wysoce otwarty w obróbce.

Kolejną skałą wykorzystywaną do stworzenia elewacji jest marmur, który od granitu dzieli się takimi cechami. Przede pełnym jest niemało bardziej przyjemny, ale i wytrzymały. Oprócz niektórych odmian, wyróżnia go ogromna nasiąkliwość. Do wyboru jest gama kolorów takich jak: biały, czarny, beżowy, ale same różowy czy żółty. Jednakże z momentem że on zmatowieć i zostawić swoją siłę. Również gdy w wypadku granitu, jego powierzchnia może zostać wypolerowana.

Trzecią możliwością jest piaskowiec. Kamień obecny stanowi pewny inny niż poprzednicy. Ważną cechą różniącą go, stanowi jego mała trwałość i ścieralność. Jego przestrzeń jest skąpa i ciężka do wypolerowania, natomiast stanowi on mrozoodporny i nietrudny w obróbce. Dostępne są kolory: jasnoszary, żółty, brązowy, kremowy i czerwony. Ze powodu na jego słabą wytrzymałość kojarzy się go głównie jako okładziny pionowe na podmurówki.

Podsumowując należy stwierdzić, że w doborze produktów z przeznaczeniem na elewacje znajduje się wiele innych materiałów. To, który wykorzystamy zależy od obecnego w których warunków jest własny dom i którą ilość funduszy zależymy na to dać. Jednak, warto zainwestować większą kwotę, by uniknąć ewentualnych poprawek w perspektywy

 

Kamienne elewacje budynków 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments