Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Warto przeczytać

Kurtka softshell, idealna kurtka w głowy – Softshell to model tkaniny, który okazał się kamieniem milowym w ciągu nowoczesnej odzieży outdoorowej. Jeżeli jesteście entuzjastami górskich wędrówek, to męska lub damska kurtka softshellowa powinna koniecznie trafić do waszych szaf.

Softshell ma najlepsze zalety hardshsella w role oddychającego polaru i pomoce przed wiatrem. Z przodzie kurtki tego rodzaju nie posiadały warstwy membrany, nie chroniły a przed deszczem, jednak jeszcze wyższe oczekiwania klientów oraz rozwój technologii przyczyniły się oraz do powstawania softshelli z membranami. Ważna je właśnie bez najmniejszego problemu uzyskać w zakładach turystycznych.
W głowy z softshellem

Największą sumą pomiędzy kurtkami typu hardshell i softshell jest faktura zewnętrzna, jaka w grup „hard” jest zwykle delikatna i błyszcząca, i w grup „soft” zdecydowanie bardziej podobna do bluzy o bardzo ciasnym splocie. Ta mała różnica sprawia, że kurtka softshellowa ukazuje się świetnym wyjściem dla całych, którzy kierują w obfitości i szukają odzieży turystycznej.

Tak właściwie hardshell winien stanowić używany przez nas jedynie, gdy pogoda jest bardzo niesprzyjająca, wyjątkowa mroźna, deszczowa a poprzez ostatnie wspinaczka może wykazać się prawdziwym wyzwaniem dla własnego organizmu. W jakimkolwiek innym przykładzie możemy spokojnie zdecydować się na kurtkę softshellową, która skutecznie ochroni nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i naprawdę wykona to wielu lepiej niż standardowy polar.
W czym softshell jest wspanialszy?

Kurtki softshellowe w porównaniu do różnych kurtek trekkingowych są bardziej pewne na wiatr i wodę oraz znacznie łatwiej oddychają. Są korzystne, nie blokują ruchów ciała, dlatego także można w nich z powodzenie uprawiać sporty na świeżym powietrzu, w ostatnim wspinać się na górskie szczyty. Nie bez powodu kurtki softshellowe chciane są bardzo często przez pewnych sportowców różnych dyscyplin.

Co ważne softshelle są również mniejsze od klasycznych kurtek izolacyjnych, szybko można je ściągnąć i złożyć do plecaka, gdy pogoda na górskim szlaku przygotuje się wystarczająco ciepła. Kurtki softshellowe zawsze są odporne na przenikanie wody. Możemy spokojnie wejść w nich 20-30 minut na dosyć dużym deszczu, zanim poczujemy, że obowiązuje nam być mokro.
Cechy kurtki softshellowej

Niektóre kurtki softshellowe mają polarową podszewkę, która dostarcza dodatkowe ciepło. Stanowią one doskonałe, jeżeli pragniecie mieć coś prostego do przechowywania na co dzień. Jeśli szukacie zaś softshellu do bardziej aktywnych projektów dodatkowo nie potrzebujecie, gdyby stanowiła ona aż tak bogata, to to model bez podszewki wykaże się z pewnością bardziej dobrzy.

Kurtki typu softshell są na ogół szybkie i powinny stanowić przechowywane dość ciasno dopasowane. Elastyczny materiał oznacza, że potem będzie potrafili pracować wszystkie ruchy, ale ciaśniejsze dopasowanie uczestniczy w zatrzymywaniu ciepła. Oprócz właściwości technicznych krótszy styl i charakter sprawiają, iż są one popularnym wyborem jako kurtki codziennego użytku.

Nie każde kurtki typu softshell są urządzone w kaptur. Jeśli jedynym zadaniem twojej kurtki softshell uważa być wykonywanie funkcji warstwy środkowej pod wodoodporną kurtką, to kurtka softshell bez kaptura może wykazać się idealniejszym wyjściem. Gdy jednak chcecie nosić kurtkę softshellową jako warstwę zewnętrzną podczas lekkich deszczy, to kaptur wykaże się z pewnością przydatną funkcją. Większość kurtek softshellowych ma też mnóstwo kieszeni. Kieszenie przydają się do noszenia małych przedmiotów, takich jak: mapy, rękawice, pieniądze oraz zagraniczne niezbędne rzeczy. Nie potrzebujemy w ostatnim sukcesie używać dużego plecaka.

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments