Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

Maski ochronne – kiedy warto je chodzić?

Artykuł Miesiąca

Maski ochronne – kiedy warto je mieć? Okres jesienno-zimowy obecne etap, w jakim jesteśmy wyjątkowo narażeni na choroby górnych dróg oddechowych. W tym czasie dodatkowe zagrożenie dla polskiego zdrowia jest smog, z jakim zmaga się wiele naszych miast. Drinkiem z najlepszych sposobów, by zminimalizować ryzyko zetknięcia z wirusami lub szkodliwymi substancjami wprowadzonymi w powietrzu, jest przechowywanie maseczek ochronnych.

Czym stanowi smog?

Smog to wydarzenie atmosferyczne polegające na współwystępowaniu zjawisk naturalnych (zazwyczaj mgły i bezwietrznej pogody) oraz zanieczyszczeń powietrza (będących wynikiem szkodliwej działalności człowieka). Stąd te jego firma, powstała przez złączenie dwóch angielskich słów – „smoke” (dym) oraz „fog” (mgła). Smog posiada bardzo zgubny wpływ na polskie zdrowie, dodaje się do mieszkania wielu chorób, przede każdym schorzeń układu oddechowego, krążenia i nerwowego.
Jak ratować się przed smogiem?

Najdoskonalszym sposobem, by ochronić się przed smogiem jest niekończenie z domu. W wypadku części z nas stanowi wówczas a po prostu nie możliwe. W dni, w jakich poziom smogu wzrasta wskazana będzie maseczka antysmogowa. Maski wykonane są w taki system, by filtrować powietrze, i wraz usuwać nadmiar wilgoci. Dzięki temu maska sprawdzi się zarówno w trakcie spokojnych spacerów, kiedy również wykonywania sportu.
Jakie wirusy zagrażają nam jesienią oraz zimą?

Jesienią oraz zimą nasza odporność znacznie spada, natomiast w powietrzu zwiększają się liczne wirusy. To dokładnie a w tym etapie najczęściej chorujemy na grypę, przeziębienie, a i inne infekcje górnego układu oddechowego. Wady te poruszają się drogą kropelkową, dlatego dużo łatwo możemy zarazić się nimi w produkcji, autobusie, kinie, i choćby w trakcie zakupów w sklepie. W bieżących miesiącach usłyszeliśmy więcej o groźnym koronawirusie z Wuhan, którego liczba ofiar ciągle żyje.
Jak ratować się przed wirusami?

Środków na ochronę przed wirusami jest kilka. Najważniejsze jest wykonywanie higieny osobistej – przede każdym popularne i dokładne mycie rąk. Jeśli drink z najemców jest zły istotne jest jeszcze regularne oczekiwanie i usuwanie mieszkania. Warto i stosować maseczki ochronne. W wypadku zwykłych wirusów najczęściej wykorzystujemy z maseczek chirurgicznych, jakie potrafią istnieć dobre pod warunkiem, że często je zmieniamy. W wyjątkowym przypadku zatrzymują się jedynie siedliskiem dla wirusów oraz bakterii, które wciąż wdychamy. Lepszą wartę również w współczesnym przykładzie da nam maseczka antysmogowa, gdyż oprócz właściwości antysmogowych, dodaje ona antyalergicznie i antywirusowo.

żródło Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments