Mowa kwiatów

Prasówki

Orchidea wciąż zachwyca damy swoim wdziękiem. Podobnie jak każdy kwiat jest dowodem wierności.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc najlepszym prezentem zarówno dla mamy, kuzynki, matki chrzestnej, jak i wybranki serca. Jednak przed kupieniem wiązanki trzeba rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszej kulturze mają swoją mowę. Potrafią mówić więcej niż słowa.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a także stopień rozwinięcia pąków przekazuje pewne informacje. toteż należy zapoznać się z językiem kwiatów, aby chcąc wyrazić pamięć nie podarować czasem bukietu oznaczającego pożądanie. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Żółty goździk oznaczający pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym prezentem.
Odpowiednio skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być prezentem właściwym na każdą możliwą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów z góry narzucone reguły, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą przesłanie. kobieta może, jeśli tylko zna ten system symboli odszyfrować z wiązanki podziękowanie za gorącą noc, wiadomość, że jest odrobinę za młoda dla adoratora, czy też zapowiedź rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments