Wiosenne opryski drzew owocowych

Prasówki

Uprawa drzew owocowych to piękne zajęcie – nawet jeżeli mamy zaledwie kilkoma drzewami najpopularniejszych odmian. Dzięki nim możemy każdego roku bawić się dużymi w witaminy a dobrymi owocami. Postać spośród nich posłuży nam do przygotowania pysznych towarów na zimę. Wiele drzew owocowych że występować i owocować bardzo długo. Muszą wprawdzie odpowiedniej pielęgnacji. Wskazane istnieje na dowód regularne gwarantowanie ich przed infekcjami i pasożytami.

Dlaczego opryskiwanie jest potrzebne?

Opryskiwanie przydatne jest ze powodu na drugiego sposobie infekcje i pasożyty które zagrażają drzewom. Choroby wykonywane są przede wszystkim przez atakujące drzewa grzyby. W poszczególnych przypadkach mogą żyć one stworzone i przez infekcje bakteryjne i wirusowe, stanowi obecne ale zdecydowanie rzadsze. Stosowanie oprysków powoduje, że choroby nie mogą się pracować na drzewach owocowych, nawet jeżeli potencjalnie wykonujące je grzyby, bakterie, czy wirusy są obowiązujące w konkretnej roślinie.

Zapobiegające chorobom środki ochrony roślin należy zwracać ponadto w projektu zabezpieczenia innych roślin, nawet gdyby nie rosną one w miejscowości. Obniża się w niniejszy droga możliwość przenoszenia chorób przez będące na drzewach pasożyty. Właśnie pasożyty są kolejnym powodem, dla którego opryski są konieczne. Podawane w właściwy sposób środki owadobójcze idą na zabezpieczenie drzew owocowych przed szkodami, które mogłyby inaczej zostać wykonane.
Rodzaje oprysków do drzew owocowych

Wiele oprysków wykorzystywanych na drzewa profilaktycznie zawiera substancje o dużym spectrum działania, które zabijają wiele gatunków grzybów, bakterii i neutralizują wirusy. Mogą mieć również zabezpieczające rośliny środki owadobójcze. Wiele oprysków daje się a wtedy, kiedy zajdzie konkretna potrzeba – na roślinach zacznie rozciągać się choroba. Bierze się wtedy właściwie dobranych oprysków, o składzie dobranym tak, by zlikwidować konkretny patogen.
Kiedy komponuje się opryski?

Ze powodu na panujący u nas klimat, większość patogenów przedstawia się kiedy temperatury są dodatnie. Zimy przetrwać mogą przede wszystkim zarodniki grzybów, które przecież jedyne w sobie najczęściej nie powodują objawów choroby. Moment kiedy należy wykonać pierwsze opryski to wczesna wiosna. Temperatura minimalna jaka niezbędna jest do ich zrealizowania dana jest przeważnie na opakowaniu środka. Że nie – warto zapytać sprzedawcę. Zakłada się je nim na drzewach rozwiną się liście.
Czy chemiczne opryski to jedne wyjście?

Dużo osób ma wątpliwości dotyczące stosowania oprysków do drzew owocowych. Z pewnej strony chronią one przed chorobami – z drugiej natomiast, ich elementy mogą w roślinach pozostać dość długo, i nawet przedostać się do owoców. Warto wiedzieć nie wszystkie środki kierowane do oprysków są tak toż niekorzystne dla gości. Wiele substancji całkowicie znika z roślin już w małym czasie po ukończeniu oprysków. Na rynku ważne są i środki ekologiczne, często oparte na ekstraktach ziołowych, które nierzadko są całkowicie bezpieczne.

Publikacja powstała dzięki zgody z ogrodniczym sklepem internetowym Sklep Poradnika Ogrodniczego.

 

źródło artykułu Dlaczego opryskiwanie jest konieczne?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments