Wiosenne opryski drzew owocowych

Prasówki

Uprawa drzew owocowych to doskonałe zajęcie – nawet jeśli dysponujemy tylko kilkoma drzewami najpopularniejszych odmian. Dzięki nim potrafimy każdego roku bawić się wielkimi w witaminy a smacznymi owocami. Większość spośród nich pomoże nam do zrealizowania pysznych przetworów na zimę. Wiele drzew owocowych że być i owocować bardzo długo. Muszą wprawdzie odpowiedniej pielęgnacji. Konieczne istnieje na przykład regularne przynoszenie ich przed chorobami i pasożytami.

Dlaczego opryskiwanie jest potrzebne?

Opryskiwanie przydatne jest ze powodu na pozostałego typie infekcji i pasożyty które zagrażają drzewom. Choroby robione są przede wszystkim przez atakujące drzewa grzyby. W niektórych przykładach mogą istnieć one spowodowane także przez infekcje bakteryjne i wirusowe, stanowi toż natomiast zdecydowanie rzadsze. Stosowanie oprysków powoduje, że choroby nie mogą się prowadzić na drzewach owocowych, nawet jeśli potencjalnie dodające je grzyby, bakterie, czy wirusy są te w danej roślinie.

Zapobiegające chorobom środki ochrony roślin należy stosować ponadto w obiekcie zapewnienia innych roślin, nawet gdy nie występują one w strefie. Sprowadza się w ostatni droga możliwość przenoszenia chorób przez przebywające na drzewach pasożyty. Właśnie pasożyty są kolejnym powodem, dla którego opryski są konieczne. Przydatne w dogodni środek środki owadobójcze zezwalają na pokrycie drzew owocowych przed utratami, jakie mogłyby inaczej zostać wyrządzone.
Rodzaje oprysków do drzew owocowych

Wiele oprysków branych na drzewa profilaktycznie zawiera substancje o szerokim spectrum działania, które zabijają wiele gatunków grzybów, bakterii i neutralizują wirusy. Mogą zawierać również zabezpieczające rośliny środki owadobójcze. Wiele oprysków wykonuje się jednak to, kiedy zajdzie konkretna potrzeba – na roślinach zacznie przedstawiać się choroba. Bierze się wtedy dobrze dobranych oprysków, o składzie dobranym tak, by zlikwidować konkretny patogen.
Kiedy odbywa się opryski?

Ze powodu na występujący u nas czas, większość patogenów rozwija się kiedy temperatury są dodatnie. Zimy przetrwać mogą przede wszystkim zarodniki grzybów, które zawsze też w sobie najczęściej nie powodują objawów choroby. Czas jak należy wykonać pierwsze opryski to wczesna wiosna. Temperatura minimalna jaka potrzebna jest do ich zrealizowania pewna jest przeważnie na opakowaniu środka. Jeżeli nie – warto zapytać sprzedawcę. Wytwarza się je przed na drzewach rozwiną się liście.
Czy chemiczne opryski to miłe wyjście?

Wiele kobiet jest wątpliwości dotyczące stosowania oprysków do drzew owocowych. Z jednej strony chronią one przed chorobami – z dodatkowej natomiast, ich elementy mogą w roślinach pozostać dość długo, i nawet przedostać się do owoców. Warto wiedzieć nie wszystkie środki używane do oprysków są tak toż niebezpieczne dla wszystkich. Wiele substancji całkowicie znika z roślin teraz w konkretnym czasie po dokonaniu oprysków. Na zbytu ważne są i środki ekologiczne, często oparte na ekstraktach ziołowych, które niejednokrotnie są całkowicie bezpieczne.

Publikacja powstała dzięki zgody z ogrodniczym sklepem internetowym Sklep Poradnika Ogrodniczego.

 

źródło artykułu Dlaczego opryskiwanie jest konieczne?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments