Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Artykuł Miesiąca

Wiosenne przycinanie krzewów i drzew. Przycinanie krzewów i drewien jest samym z wielu zabiegów, o które musimy co roku zadbać by rosły dużo również stanowiły właściwe. Ma zatem i funkcję estetyczną. Dzięki przycinaniu rośliny zyskują atrakcyjniejszy dla oka pokrój. Warto jednak pamiętać, że przycinaniem należy zająć zwykle we stosownym momencie. Chce więc od charakteru także jego potrzeb, przecież w grup przykładów będzie to wczesna wiosna. Zmniejsza się większość roślin, a nie wszystkie, warto zatem dowiedzieć się na ów problem nieco więcej.

Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Dlaczego przycinamy rośliny?

Rośliny przycinamy przede wszystkim dlatego, że tego wymagają. Większość wykonywanych w współczesnych ogrodach odmian stworzono sztucznie. Wiele ich części – mimo że są dobre z faktu widzenia właściciela ogrodu, czy sadu – sprawia, że rośliny też nie są najlepiej dobrane do warunków. Wiele gatunków zostało skierowanych z bardzo odległych stron świata i jednocześnie niekoniecznie pragną być u nas warunki całkowicie idealne. Rośliny to potrzebują różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki którym podejmują się zdecydowanie dużo. Dla większości krzewów i drewien jest to między innymi przycinanie.

Przycinanie sprawia na przykład, że gałęzie nie są zbyt często. Dzięki temuż do wszelkich, nawet tych niżej położonych dociera promieniowanie słoneczne, które jak wiadomo wskazane jest roślinom do utrzymania. Bez tego, dolne i prywatne części rośliny przedstawiały się gorzej, a nawet usychały. Przycinanie drzew, a często drzew owocowych jest także inny cel. Dzięki zmniejszeniu ilości gałęzi roślina rozwija wiele większe, a zwłaszcza i smaczniejsze owoce.
Kiedy przycinać rośliny?

Prawda jest tutaj bardzo naturalna. Rośliny przycinamy wczesną wiosną, kiedy temperatury zaczną być skuteczne. Do przycięcia roślin wskazane jest parę dni z skutecznymi temperaturami. Toż znacznie istotne. Jeżeli zaraz po przycięciu roślin temperatura spadnie poniżej zera pewno się toż znacznie negatywnie odbić na ich jakości. Nie ważna tegoż robić również zbyt późno. Najważniejszą ścianą jest tu wypuszczanie przez rośliny liści. Kiedy to nastąpi, nie powinno się teraz ich w określonym roku przycinać. Mało jednak inaczej sytuacja bierze się w sukcesu roślin, których kwiaty przedstawiają się na celach zeszłorocznych. Te typy przycina się jesienią, po przekwitnieniu.
Czy przycina się wszystkie rośliny?

Trzeba jednakże pamiętać, że żyją rośliny, których przycinanie jest niezbędne. Są tez takie, gdy na przykład wiele roślin wykorzystywanych do pisania żywopłotów, które przycinanie znoszą znacznie dobro, przecież w istocie stanowi ono na nie bez wpływu (oprócz oczywiście funkcji dekoracyjnej). Niektóre gatunki jednak przycinania nie otwierają także prawdopodobnie ono im poważnie zaszkodzić. Takich roślin (m.in. sumak, magnolia, perukowiec) nie przycinamy nigdy – wtedy rozciągają się dużo.
Jak przycinamy rośliny?

Do przycinania niezbędny będzie sekator. Że toż żyć mały sekator ręczny, czy większy – dany do pełniejszych narzędzi. Ważne aby był surowy i zapewniał wykonanie równych cięć. Używanie narzędzi, które miażdżą i łamią gałęzie zamiast je przycinać jest dużo niebezpieczne dla roślin. Przycięte, grubsze gałęzie drewien i bzów należy i zabezpieczyć odpowiednim środkiem zawierającym środki grzybobójcze.

Współautorem artykułu jest Wiosenne przycinanie krzewów i drzew zawierający w naszym asortymencie niezbędne urządzenia do wiosennego przycinania krzewów.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments